X
X

Fatih Halı Yıkama

Herkesin halı temizliğiyle ilgili binlerce sorusu vardır, bunlardan sadece birkaçı. Halıyı fırçalamak halıya zarar verir mi? Verilirse daha fazla dökülmeye neden olur mu? Halı evde renk değiştirecek mi? Evde yıkarken hangi deterjanı kullanmalıyım? Sabunlu su yaparsanız yumuşak halılar sertleşir mi? Suyu evde yıkarsak ne kadar su kaybeder? Ne kadar su kullanmalıyız ve kullanırsak ne kadar kaybederiz? Bugün bu sorulara Fati Halı Yıkama ile cevap vereceğiz. İlk soruya cevap verelim, halıyı evde fırçalamanın uygun olup olmadığını dedik değil mi?

Ne yazık ki, fırça hanım her zaman halımıza zarar verecek ve öne doğru düşmesini ve ipliği açmasını sağlayacak, renk soluyor. Her zaman söylediğim gibi öne düşen halı gevşemeye başlıyor ve halıyı çıkardığınızda renginin solduğunu görebiliyorsunuz. Bu yıkama yönteminde önerimiz daima ıslak süngerlerdir, halınıza zarar vermezler. Evde halının renginin solmasını önlemek için hanımların her zaman ıslak süngerle silmeleri gerekir çünkü fabrikamızdaki makinalar tarak sistemi olsa bile dişlerini fırçalayamazlar ancak yıkama için makinenin ucunun yumuşak dokunuşunu kullanırlar.

Evde çamaşır yıkarken deterjan kullanmak istiyorsak mutfak deterjanından uzak durmalıyız, genellikle bu hatayı yapan ev hanımlarının sonu oluyoruz. Halılarımız aynı hastanedeki hastalara benzer ve onlara iyi ilaç reçete edilmelidir. Bu nedenle, evde çamaşır yıkarken, temizlemek için nazikçe dokunmak için yüksek kaliteli bir yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Sabun sertleştirici ve yağlayıcı moleküller içerdiğinden kesinlikle sabunlu su kullanılmasını önermiyoruz.Bu nedenle halıyı bu tür bir sabunla yıkarsanız saçlarınız çok sertleşir, bu da halıya ciddi zarar verir ve rengi hızla bozulabilir.

Halı koyu ise sabun halıya beyaz bir leke gibi ciddi zararlar bırakacaktır. Halınızı evde yıkarsanız ne kadar su kaybedeceğinizi hemen hesaplayalım. Hanımlar evde bir metrekare halı yıkadığında, 70-90 litre suyu yıkar, bunun ne anlama geldiğini, küçük bir giriş halısı ile ne kadar para kazanabileceğinizi bilirsiniz. Ancak fabrikamızda 10 ile 15 litre metrekare halıları temizlemek için en gelişmiş ürünleri kullanabiliyoruz, umarız görebilir ve anlayabilirsiniz.

Bu büyük rakamları ve suyu boşa harcayacağınız için neredeyse bu sayıya varan halıları imha edip giderlerinizi azaltacağız, yani amacımız sizi rahatsız etmeden çalışmak, ceplerinizi de sayacağız. Para. Halıları evde yıkarsak ne kadar su kullanmalıyız? Bu sorunu çözmek için bayanlarımız genellikle hortumu bir kez açar ve çeşme halı temizlenene ve yukarıda bahsettiğimiz su miktarı görünene kadar kapanmayacaktır. Bu tür halı temizlemede, boş bir kova veya leğen alıp, tasarruf edebilmeniz için sonuna kadar ekleyin.

Fatih halılarının yıkanmasında genellikle su ayarı için yabancı üretim makinelerimiz kullanılmaktadır ve bu su ayarı gerçekten idealdir. Bu çok tatmin edici makinelerle tanışma fırsatınız var, umarız evde bu yüklerden uzak durun ve ev işlerine odaklanın. Çağrı merkezimizi arayıp sormak için her zaman sorularınız olabilir, öğrenmek için mutlaka arayabilirsiniz. Yıkama fabrikanız ve ekibimizin gündeme getirdiği bazı soruları cevapladık.Tabii daha yüksek bir standarda ulaşmak istiyorsanız sadece telefonla bizimle iletişime geçebilirsiniz, sizi memnun edebiliriz.