X
X

Hizmetlerimiz

Halı Yıkama

TANIŞ halı yıkama olarak yıkamacılığın İstanbul ‘daki merkezine hoşgeldiniz. TANIŞ halı yıkama firmamız 2012 yılından itibaran halı yıkama hizmeti sunmaktadır. Halıların nasıl temizleneceğini en iyi biz biliriz. Halılarınızı evinizden alarak tekrar evinize bırakırız, bunun için hiç bir extra ücret size yansımaz. Halılarınızı cinslerine göre ayırır, en uygun yıkama şampuanlar ile yıkarız. Her halının farklı yıkama tekniği vardır. Bu tekniklerin hepsine TANIŞ halı yıkama bünyesindeki personeller hakimdir. Halılar evi gösteren ilk eşyadır. Evinize apayrı bi hava katan halılarınıza hakettiği değeri TANIŞ halı yıkama firmamızı tercih ederek verin.

Perde Yıkama

TANIŞ stor, zebra, tül, jaluzi, fon, krovaze, japon, tavan, blackout, sahne, tiyatro perdeleri kullanım alanlarına göre yılda veya altı ayda bir yıkanabilmekte dirler. Perdelerin yıkama işlemine alınabilmesi için yerlerinden mekanizmaları ile birlikte sökülmeleri gerekmektedir. Stor perdelerde mekanizma yerinde bırakılırken zebra perde de mekanizma ile birlikte sökülmesinin sebebi; iki kattan oluşan bu perdenin alt katının çıtaya bağlantılı olmasından ötürüdür. Çıtaları ile birlikte sökülen perdeler yıkama işlemine tabii tutulur. Yıkamanın akabinden yerlerine temiz bir şekilde takılırlar. Perdelerinizin montajı ve demontajı ekibimize ait olmakta olup eksik parçaları temin edilerek siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Yatak Yıkama

TANIŞ Yatak Yıkama firması sizlere tertemiz yataklarda sağlıklı ve rahat uykuyu sağlamak maksadı ile çalışıyor. Çoğu zaman sürekli yatan hasta ve yaşlıların yataklarında ağır bir koku duyarsınız ve bu koku sağlık açısından odanın ve evin genelini etkileyen bir sorun haline gelmiştir ve sizlerin sağlığı da artık risk altındadır. Ayrıca küçük çocuklarınızın yattığı yataklarda idrar sızmaları sıkça meydana gelebilir ve bu durumda koku ve hijyen olarak en çok sıkıntı duyduğunuz bir durumdur. Bunlar gibi birçok istisna ve sebeple yataklarınızı yıkatmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. İşte o zamanlarda TANIŞ Yatak Yıkama hep sizin yanınızdadır. Bunların dışında yataklarınızda hiçbir leke ya da sızıntı olmasa bile tozun ve kirin neden olduğu ve terin de sindiği yataklarınızın sağlıklı yaşam ve uyku için yılda bir yıkanması lazımdır. Yataklarınızı yıkatmayı düşünürken iyi karar verin ve risk alarak maddi külfet oluşturmayın. Bu işte işinin ehli olan yıkama tesislerine yatağınızı emanet edin.

Yorgan Yıkama

TANIŞ yorgan yıkama işlemleri günlük yaşantımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için yapmamız gereken işlemlerden birisi arasında yer almaktadır. Temizlik konusu herkes için ayrı anlam ifade etse de ortak bir sonuçta birleşmektedir. Bu da sağlık konusudur. Bireyin yaşamış olduğu ortam ve eşyaları ne kadar temiz olursa o kişilerin sağlıkları konusunda gönüllerinin bir nebze daha rahat olduğu söylenebilir. Bu yüzden bazı alanlar ve eşyaların temizliği öncelik gerektirmektedir. Bu yüzden temizliği konusunda emin olunması gereken en önemli eşyalardan birisi yorganlardır. Yorgan yıkama konusu titizlik gerektiren bir işlemdir. Her gün gitmiş olduğumuz yatağımızda üzerimize aldığımız yorganın temizliği büyük önem arz etmektedir. Bu noktada firmamız bu temizlik işlemleri için uygun, hızlı ve hijyenik hizmetleri profesyonel bir şekilde vermektedir.

Ev Temizliği

TANIŞ Ev temizliği hizmetiyle şık ve ferah bir ev ortamına kısa sürede ulaşmak mümkün. Evinizin pırıl pırıl görünmesini istiyorsanız kusursuz ev temizliği hizmetimizden istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Eviniz sürekli olarak toz biriktirir ve böylece kir ve mikroplarla bir arada olursunuz. Bu nedenle evin temizliğinin sürekli olarak yapılması ve kötü görünümden kurtarılması gerekir. Ayrıca sağlık açısından da hijyenik temizlik oldukça önemlidir. Evinizi düzenli olarak temizleterek mikroplardan kurtulabilirsiniz. Ev temizliği evde huzurlu vakit geçirmek için büyük önem taşır. Kendinize verdiğiniz değeri evinize de vererek sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. Ev temizliği konusunda her ayrıntının atlanmadan temizlenmesi oldukça önemlidir. Ev temizliği için tereddüt etmenize gerek yok. Tüm odaların ve eşyaların temizliği yapılır. Zarar veren kimyasallar tercih edilmemektedir. Kanserojen maddelerin kullanılmadığı temizlik hizmetimizden yararlanarak kısa sürede ferah ve temiz evinize ulaşacaksınız.

Koltuk Yıkama

TANIŞ güler yüzlü personelimizle hizmetinizdeyiz. Ekibimiz profesyonel bay ve bayan koltuk yıkama uzmanlarından oluşmaktadır. Evinize ve işyerinize gelerek koltuk, yatak, sandalye ve halılarınızı yerinde yıkıyoruz. Lekenin türüne göre özel olarak belirlenen organik ilaçlar tatbik edilerek sanayi tipi makinalarımızla fırçalama, leke çıkarma ve vakumlama yapılarak köpüklü yıkama ve memnuniyet garantili sonuç elde ediyoruz. Sonucu gözlerinizle görerek emin olacaksınız. 4 saat gibi kısa süren kuruma süresi sonucu yıkanan mobilyalarınız kullanıma hazır hale gelir. Firmamıza ve ekibimize güvenerek bizi gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz.

Halı Tamiri

TANIŞ halı temiz olduğunda renkler tam olarak ortaya çıkar. Daha sonra halının hasarı incelenmelidir. Son olarak aynı renk iplikler temin edilip tezgaha konan halı tamir işlemine başlanır. El dokuma halı sanatı modern batı dünyasında yoktur. Bir halı tamircisi halı tamirinden önce el dokuma halıyı tanıması gerekir. El dokuma halılar zamana karşı yarışarak değil, her düğüm atarken dikkat ederek, sabırla, özenle dokunmaktadır. Halı tamiri yapmak için önce halının kimliğini çıkartmak gerekir. Halı nerenin dokuması? İran’mı eğer İran’sa neresinden dokunmuş, düğüm tekniği nasıl, ip bükümü nasıl, Türk halısıysa yine aynı Ladik mi, Milas mı, Doğu halısı mı, Anadolu halısı mı, olduğu belirlenir. Bu işlemler belirlendikten sonra o yörenin ipleri ve dokuma teknikleri belirlenerek boyaması yapılır. Çünkü bir Kayseri halısına Malatya halı malzemesi kullanılmaz. Bu halının karakterine aykırıdır, halı tamiri yapılırken halıdaki orijinal malzeme ile şimdi kullandığımız malzeme karakterlerinin aynı olması gerekir. Bunlar çok ince ve önemli ayrıntılar olarak tamir kalitesini belirler. Bir tamirin kalitesi ince ayrıntılarda gizlidir.

Yerinde Yıkama

TANIŞ Yerinde Halı Yıkama Hizmetlerimiz; Cami’iler, Kuran Kursları, Oteller, İşyerleri, Evler, Plazalar, Residencler, Depolar… Kullandığımız Kimyasallar; İst Yerinde Halı Temizliği Şampuanı Olarak Johnson Diversey Halı Şampuanı Ve Leke Çıkarıcıları Kullanılmaktadır. Genel Bilgiler: Şişli Yerinde Yıkama İşlemi Gören Halılarınız Yaz Aylarında 2–5 Saat, Kış Aylarında 8–10 Saat Sonra Kullanıma Hazır Hale Gelir. Yapılan İşlem Sonrasında 2 – 3 Saat Kadar Halının Bulunduğu Odada Hava Sirkülâsyonu Sağlanır. Yıkama İşlemleri Garantili Olarak Yapılır. Halıda Çekme, Solma Ya Da Kötü Koku Gibi Sonuçlar Söz Konusu Değildir. Şirketimiz 7 / 24 Hizmet Vermektedir. Sabah Yıkanması Mümkün Olmayan Mekânlara Mesai Saatleri Dışında Da Hizmet Vermekteyiz.

Leke Çıkartma

TANIŞ halı yıkama olarak öncelikle bir benek ile bir leke arasındaki farkı tanımlamak gerekir. Bir benek; standart temizleme yöntemleriyle giderilebilen herhangi bir yabancı malzemedir; kir, sıvı, vs. bu maddeler, halı liflerinin üzerinde veya etrafındadır. Bir leke ise, halı üzerindeki genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan bir yabancı maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından “emilmiş” ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir. Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdahaleyle arttırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkansız olabilir. Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.

Halı Overlok

TANIŞ halı yıkama halı kenar overlokları zamanla gözle görülür bir şekilde yıpranmaya maruz kalmaktadır ve eskimektedir. Firmamız halılarınızın yıpranmış kenar overloklarını, halı tamiri, halınızın model ve çeşidine göre uygun olarak kendi elyaf ve rengine uygun bir şekilde yenilemekte, kısalma ve daraltmalar yapmaktadır, saçaklı halılarınızı saçaksız hale getirmektedir.