X
X

Profesyonel Halı Yıkama

SUMAK HALI YIKAMA

Sumak halı (halı) yıkama konusuna geçmeden önce Sumak halı nedir? Sumak halıları nasıl dokunur? Önemli soruları cevaplamaya çalışalım.

Sumak halı, sumak dokuma tekniği ile klasik halının dokunmasıyla yapılan bir halı türüdür. Genelde Sumak halısı olarak adlandırılır. Dokuma, Anadolu’da uzun zamandır tamamlanmış bir el sanatıdır, çoğu bölgede insanların geçim kaynağı olmuştur.

Dokuma, giderek çevreye uyum sağlamak için toplumun kültürünü ve yaşam tarzını yansıtabilen bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Halı üzerindeki desenler ve dokuma teknikleri de toplumdan topluma farklılık göstermektedir. Sumak dokuma halı bunlardan biridir.

Tanış Halı Yıkama Fabrikası Sumak halılarının temizliğini garanti edebilir. Büyük miktarlarda alınan bu pahalı halıların yıkama işlemi sırasında zarar görmesini kimse istemez. Bu nedenle profesyonel bir firma seçmek çok önemlidir. Sumak halıları el dokuması halılar olduğu için temizlik sırasında özel dikkat gerektirir.


STEP HALI YIKAMA

Evde temizlik halıyla başlar. Tamamen hijyenik bir ortam yaratmak istiyorsanız halı temizliğine dikkat etmelisiniz. Düzenli temizliğe ek olarak, yıkama yöntemleri de sıhhi bir alan oluşturmaya yardımcı olacaktır. Halı temizleme işlemi çok zor ve zordur. Halı yavaş yavaş temizlenecekse bu daha da zorlaşacaktır. Step halıların dokuma yöntemi diğer halı türlerinden oldukça farklıdır.Saf yünden yapıldıkları için özel bir yapıya sahiptirler. Bu formun bozulmaması için profesyonel bir başvuru yapılmalıdır.

Genellikle saf yün ile dokunan step halılar diğer halılardan farklıdır. Dipli taban temizliği daha zor hale getirir. Yanlış kullanılırsa, bu değerli halılar performanslarını kısa sürede kaybederler. Halı evde temizlendiği için yünün rengi halının her tarafına dağılacak ve renk karışımından dolayı çok kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Evde çamaşır yıkamayı bırakmalısınız çünkü bu görüşte karşılaşacağınız son şey budur.

Fırçanın kaba uygulaması ve kullanımı basamaklı halı zeminin kaplamasına zarar verebilir. Bu, içerdiği kimyasalların dağılmasına neden olur. Bu, basamaklı halıya önemli ölçüde zarar verir ve halının korunması artık mümkün olmayacaktır. Uzun süre kurumadan suya aşırı maruz kalmak da halının zeminine zarar verebilir. Bu nedenle, her tür halıyı kademeli olarak yıkamak için özel yıkama ve kurutma teknolojisinin kullanıldığı Tanış halı temizleme hizmetini kullanmak en iyi seçim olacaktır.

Çevrimiçi bir kuru temizleme ağı olan Tanış, etki alanını genişletiyor ve aynı zamanda halı yıkama işinde bir lider. Basamaklı halılar için uygun yöntemi kullanan ve bunları paketleyerek teslim eden Tanış, güvenebileceğiniz tek adres olmaktan gurur duyar.


UŞAK HALISI YIKAMA

Uşak halısı, nadide el dokuması halılardan biridir. Profesyonel olmayan halı temizleme firmaları tarafından temizlenen veya yanlış temizlenen el dokuması halılar, halıların kalitesinin bozulduğu anlamına gelir. Bu tür halıların temizlenmesi çok zahmetlidir ve tecrübe gerektirir.

Servis personelimiz kapınızda sizler için el yapımı halı dokuyacaktır. El dokuması halıların temizlik fiyatı, halının cinsine ve dokuma tekniğine göre değişmektedir. El dokuması halı temizleme ücretimizi web sitemizin fiyat listesi sayfasında bulabilirsiniz. Fiyatlarımız günceldir.

Adresinizden satın aldığınız el dokuması halıları üç gün içerisinde yıkayıp kurutup adresinize teslim edeceğiz. Evinizi teslim aldığımız andan itibaren tüm Eldokuma halı çeşitleri sigortalıdır. Bakım veya temizlik sırasında oluşabilecek herhangi bir hasar, kayıp veya bozulma için lütfen halı temizleme fişinizi koruyun.

Tanış halı temizleme fabrikamızda dokuma teknolojisi ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak tüm el dokuması halılar, profesyonel bir sistem ve halı yapısına uygun şampuan kullanılarak tam otomatik halı yıkama makinesinde temizlenir. Halıyı nasıl temizleyeceğimi web sitemin video sayfasında görebilirsiniz. Tanış halı temizleme fabrikasında el dokuması halı temizliği için kullandığımız şampuan bitkisel olup, doğaya ve insan sağlığına asla zarar vermez. Tanış halı temizleme fabrikasında çalışan personelimiz el dokuması halı temizliği konusunda ne tür bir halının nasıl temizleneceğini, nasıl ve hangi malzemeyi eğittiğini bilir. Fabrikaya girdiğiniz halıyı önce toz toplayıcıya koyun, ardından tozu alın ve ardından türüne göre ayrılmış halıları yıkamak için uygun yıkama yöntemini kullanırız. Tam otomatik halı yıkama makinesinin yıkama işlemine sokarız. Halı kurutma işlemi kapalı alanda makine ile yapılır. Kullanıma hazır halı paketlenerek adresinize sevk edilir. Halıyı teslim ettiğimizde halı temizlik ücreti alınır.


YÖRÜK HALISI YIKAMA

Halılar evdeki en önemli eşyalardan biridir ve zamanla kirlenir ve profesyoneller tarafından temizlenmesi gerekir. Bu halıların temizlenmesi zor olduğu için firmamız bu konuda kadınlara yardımcı olmaktadır. Yörük halı temizliği başta olmak üzere firmamızın çeşitli halı temizleme işlerini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Firmamız, siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet veren ve halıları derinlemesine temizleyen bir firmadır. Evinizden paketlenmiş halıyı evinize geri getireceğiz ve hiçbir şekilde kendinizi yorgun hissetmenize izin vermeyeceğiz. Halılarınızın temiz ve canlı görünümü için (ilk günkü gibi) kesin çözümler sunuyoruz.

Firmamızın kendi yıkama fabrikasının sağladığı yıkama seçenekleri sayesinde halılarınızın çok temiz ve hızlı yıkanmasını sağlayabiliyoruz. Öncelikle bizimle iletişime geçerseniz, halınızı adresiniz üzerinden satın alacağız. Ardından halılarınızı yıkamak için halılarınıza en uygun Yörük halı yıkama yöntemini kullandığımız kendi yıkama fabrikamıza götürüyoruz. Bu alandaki tecrübemiz sayesinde halıya doğru deterjan kullandık, çamaşır makinesi kullandık ve doğru şekilde yıkadık. Bu sayede halınızı yıkama işlemi sırasında deforme olmadan çok başarılı bir yıkama işleminden geçirebiliriz. Tüm yıkama tesislerimizden yararlanmak için hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi birçok halı yıkama firması yüksek fiyatlar ve oldukça düşük fiyatlar ile müşterilerinizi cezbetmektedir. Bu yüzden birçok kişi halı yıkama firmaları için fiyattan endişe ediyor. Ancak bu konudaki tüm önyargıları kırmak adına firmamız siz değerli müşterilerimize Yörük halı yıkama fiyatına oldukça uygun bir fiyat sunmaktadır. Bu sayede halıyı yorulmadan çok hızlı bir şekilde temizleyebiliriz. Halıyı derinlemesine temizlemek ve ilk günkü görünümüne kavuşmak için firmamızın bu iş için en iyi firma olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Geniş müşteri ağımızdan faydalanabilir ve bu müşteri ağının avantajlarından güvenle yararlanabilirsiniz.


NEPAL HALISI YIKAMA

Nepal halı temizleme hizmetimiz uzun yıllardır kadife halıların temizliği için İstanbul’un her yerinde profesyonel hizmetler sunmaktadır. Nepal halılarını temizlemek için Tanış Halı Temizleyiciyi tercih edebilirsiniz. Genellikle bu düz görünümlü halılar Uzak Doğu kültürünü yansıtır. Nepal halıları, kaliteli ipliklerin iplik olarak kullanılması nedeniyle yüksek fiyatlara ulaşabilmektedir. Nepal halı modeli, tüketicilere zengin fiyat listeleri ve alternatiflerin sunulduğu Uzak Doğu’nun zenginliğidir.

Nepal halıları nasıl yıkanır?

Nepal halılarını ikiye ayırabiliriz. Dokuma halılar ve el dokuması halılar. Ne yazık ki, sadece isimlerinden yola çıkarak, bazı firmalar Nepal dokuma halıları için yüksek fiyatlar sunabilmektedir. Türkiye ile mekanik halı üretimi arasında bir fark yoktur. El dokuması yüksek kaliteli iplikler kullanan Nepal halıları, gerçek Nepal halılarıdır. Bu fiyatlar yüksek. Bu kadar kaliteli halıların temizliği özenle yapılmalıdır.

Makineli Nepal halıları otomatik halı temizleme makinesinde temizlenebilirken, el dokuması halılar manuel çamaşır makinesi kullanılarak temizlenmelidir. En ufak bir hata, halı kullanılamayabilir. Yıkama sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise naturel şampuanıdır. Mümkün olduğunca kimyasallar kullanılmamalı, halılar dikkatlice yıkanmalıdır. Kapalı kurutma odaları tercih edilmelidir çünkü sık sık söylediğimiz gibi kurutma ve halılar dikey olarak depolanmalıdır.


HEREKE HALI YIKAMA

Herrick halılarının özellikleri Hereke halılarının iki dokuma yöntemi vardır: pamuk ipliği üzerine ipek ve ipek üzerine yün. Santimetrekare yün halı başına 3.600 daire vardır. Hereke halısının kalitesine 60 * 60 denir.

Bir ipek halıda santimetrekare başına 10.000 daire vardır. Bu da ipek halı fiyatlarının kat kat artmasına neden oldu. İpek halıların hav yüksekliği 2 cm, yün halıların hav yüksekliği 4-5 cm dir. Türk düğümleri ile çok sıkı dokunması ve dokunması nedeniyle ince bir desene sahiptir ve çift düğüm daha dayanıklı olduğu anlamına gelir. Elbette burada Hereke halılarının tüm işlevlerini hesaplayamayız ama temel işlevler bunlar.

Hereke halılarının temizliğindeki en büyük sorun renk karışımı ve yanlış temizlemedir. Bu tür halıların tek tek temizlenmesi gerekir. Bu halılar otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanamaz. Bir Hereke halısını temizlerken ilk adım halının üzerindeki toz ve yabancı cisimlerin temizlenmesi olmalıdır. Bu halıların diğer halı çeşitlerinden farkı kesinlikle ıslak olmadığı için fırçalama aşaması başlıyor. Bir kez daha, çabucak durulayın. Kullanılan şampuanın halı cinsine uygun olması önemlidir. Hereke halılarını yıkarken kullanılan şampuanın doğal olması çok önemlidir.

Herrick halılarını yıkarken nelere dikkat etmeliyim?

Hereke halıları, halı ipliği eğitimi almış personel tarafından temizlenmelidir. Halının iplik cinsini bilen halı temizleyicisi halıya göre temizleme işlemini gerçekleştireceği için olası problemlerin önüne geçmektedir. Renk değişim testi halının tek yüzünde yapılabilir. Otomatik halı yıkama makinasında yıkanamaz.

Halı temizliği, mükemmel derinlemesine temizlik gerektirir. Bu nedenle profesyonel bir halı yıkama firmasında temizlenmesi gerekmektedir. Bir halı yıkama firmasında halı 5 makineden geçer. Bu işlemlerden geçen halıların yıkanması ve temizlenmesi gerekir. Temizlik halı tipine göre değişir. Şirketimiz çalışanları çeşitli halı türlerinde uzmanlaştığı için hereke halıları her halükarda pamukla temizleyecektir. Yıkama ve durulamadan sonra boya akışını önlemek için ayrı ayrı sıkılırlar.

Tanış halı yıkama firması olarak çamaşır makinelerine sahibiz ve tek görevimiz müşterilerimize sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bizim işimiz halı yıkamak ve sıhhi hizmet sağlamaktır. Düzenli ve disiplinli çalışma ile size olan saygımızı ifade edin İşimiz sizi gülümsetecek profesyonel hizmetler sunmaktır.


SELÇUK HALI YIKAMA

Selçuk halı yıkama ve yıkama konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Swan Halı Yıkama Fabrikası birçok halı çeşidini mükemmel şekilde temizleyebilmektedir. Selçuk halıları bunlardan biridir. Selçuk halısı Selçuk halıları Milas halıları ile benzer özelliklere sahiptir. Aslında Milas halıları ile Selçuk halıları aynı bölgeden gelen halılardır. Renk doluluğu, canlılığı ve örgü şekli benzer işlevlere sahiptir.

Selçuk halıları nasıl yıkanır?

El dokuması halılar genellikle benzer şekilde yıkanır. Selçuk halıları el dokuması halılarla aynı şekilde yıkanabilir. Bu nedenle tek motorlu tek fırçalı makineler (biz mac makineler diyoruz) çalışabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey doğal halı yıkama şampuanı kullanımıdır. Bu en garantili sistemdir.Önce halının bir tarafında deneyin, sonra halı temizliği yapın.Hobilerin kesinlikle kullanmasını tavsiye ettiğimiz yöntem budur.

Selçuk halıları nasıl temizlenir?

Halıyı haftada en az bir kez temizleyin. Güçlü bir elektrikli süpürge kullanımına dikkat edin. İdeal durum haftada iki kez taramaktır. Halının ömrünü uzatmanın bir yolu güneşi görmemek. Halıyı sallamak, halıyı uzun süre sallamak, tüyün temas ettiği malzemenin (biz buna halı astarı diyoruz) gevşemesine neden olacak ve tüyler zamanla ziyan olacaktır.


YAĞCI BEKİR HALISI YIKAMA

Balıkesir ilimizde dokunan bu halı, ağırlıklı olarak koyu kiraz ve lacivert kısa tüylü el dokuması halılardan yapılmıştır. El dokuması halılar arasında en dikkat çeken halılardan biri de Yağcı Bedir halısıdır. Renklendirme işlemi göz alıcı renklerde kök cila kullanılarak yapılır. Yağcı Bedir halıları nasıl yıkanır / temizlenir? El dokuması halının cinsine göre farklı yıkama işlemleri kullanılmaktadır. Ayrıca türüne bağlı olarak şampuan ve deterjan kullanın. Bu nedenle halı cinsinin belirlenmesi çok önemlidir. Yanlış test sonuçları, acemi çamaşır makinesinin halıya zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle halı tipini belirlemek için profesyonel bir halı temizleyici kullanılmalıdır.

Yağcı Bedir halı temizleme işlemi: El dokuması halılara sahip Yağcı Bedir halıları musluk suyu sıcaklığında yıkanmalıdır. Sıcak veya soğuk su halılara, özellikle yanmış halılara zarar verebilir. Yıkama işleminde doğal şampuanlar kullanılmalı ve kimyasal kullanımından kaçınılmalıdır. Fabrikamızda her türlü halı için temizleme fırçası bulunmaktadır. Bu halılar için yumuşak fırçalar uygundur. Yıkama işlemi dikkatli yapılmalı ve halıya zarar verilmeden yapılmalıdır. Yıkadıktan sonra bol su ile durulayın. Şampuan kalıntısı halının zamanla deforme olmasına neden olabilir. Kök boyasının düşmesine neden olabilir.

Durulandıktan sonra kısa bir süre iplik makinasında eğrilebilir. Sıkılmış halılar güneş ışığına maruz kalmayan iç mekanlarda kurutulmalıdır. Güneş, yeni yıkanan Yağcı Bedir halısının boğucu hissini sildi. Komut istemi: Halıyı güneşte kullanmaktan kaçının. Kurutma aşaması için kapalı bir alan seçin. Haftada en az bir kez süpürmek için güçlü bir elektrikli süpürge kullanın. Lekeler varsa, lütfen hemen profesyonel destek alın. Tanış halı temizliği yardımcı olacaktır.


ISPARTA HALISI YIKAMA

Ünlü Türkmen halılarını dokuyup Isparta ve çevresindeki komşu ülkelere ihraç edebilen eski bir ticari dokuma geleneği vardır .. Türkmen nüfusu 12. yüzyıldan beri çok önemlidir. Isparta’nın yerel ve geleneksel halı dokumacılığı Isparta ve çevresinde yaşayan Türkmenler ve Hamitoğulları gibi aşiretlerle çalışmalarını sürdürmektedir, 19. yüzyılın sonlarına kadar Melli, Sarıkaralı, Sarıkeçili, Karakoyunlu vb. Aşiretler. Şark Halı’nın siparişleri geleneksel dokuma kültürü kültürünü sarsan bir değişikliğe götürdü.İsparta’nın en ücra köylerinde bulunan firma, modelleri Avrupa’dan ve kendine has renkleri var.

19. yüzyıl. 20. yüzyılın başlarına kadar dokuma halı dokumacılığı ile yapılıyordu. Kendine özgü bir stile sahip Isparta halıları kalitesi ile öne çıkıyor. Peki bu özel halı nasıl temizlenir?

Isparta halıları daha önceleri kök boyalarla boyanmışken, artık makineleşmeden dolayı makinede boyanmaktadır. Ancak yine de Madder Carpet / Killings ile karşılaşmak mümkün. Rozen boyalı el dokuması Isparta halıları makinede yıkanmamalıdır. Temiz bir yüzeye koyun ve yumuşak bir fırça ile daire şeklinde yıkayın. Çok soğuk veya çok sıcak su kullanmaktan kaçının ve yıkama için kullanım suyu kullanın. Deterjan çok önemli bir detaydır. Talep üzerine halı yıkama makinası, halıya uygun bir şampuan ile şampuan ve yıkama yapmaktadır. Son seçenek olarak Arap sabunu daha küçük kenarlarda test edilerek seçilebilir.

Isparta halısı nasıl yıkanır?

Halıyı düz bir yüzeye koyun, suyla nemlendirin ve hemen ardından ıslak halıyı yıkayın. Halının her köşesini temizlemek için halıya uygun bir şampuan / temizleyici kullanın. Yıkadıktan sonra bol su ile durulayın ve artık deterjan kalmamalıdır. Çünkü kalan deterjan halıya zarar verir. Yıkandıktan sonra halı sıkma makinesinde sıkılır. Sonra kurumasını bekleyin. İşin püf noktası, çok etkili olan kapalı bir odada kurutmaktır. Kuru Isparta halısını kontrol edin ve paketledikten sonra kullanın. Firmamızın tanış halı temizliği Isparta halıları kurallara uygun olarak özenle temizlenmektedir.


BÜNYAN HALISI YIKAMA

Tanış Halı Yıkama, Bünyan halı temizleme hizmeti vermektedir.Diğer hizmetler gibi iş kalitesine de büyük önem vermekte ve halıyı zarar vermeden temizlemektedir. Bünyan halılarının geçmiş tecrübelerimize dayanarak temizlenebileceğini garanti ediyoruz. Bünyan halıları hakkında biraz bilgi vermeye çalışalım:

Bünyan halı ve boyama işlemi

Boyama ve nakış, halıların değerini artıran önemli faktörlerdir. Geçen yüzyıldan önce halılarda hiçbir kimyasal boya kullanılmıyordu. Altmış yıl öncesine kadar çeşitli yörelerde yetişen bitkilerden doğal boyalar elde edilir ve bu boyalarla halı iplikleri boyanırdı. Bu nedenle Kayseri, Nijer ve Ankara çevresine cihri çalıları dikildi. Bunlardan altın sarısı alın. Ayrıca taze ceviz kabukları, soğan kabukları, mazı, meşe palamudu, sarı ot kökleri, enginar kökü, domates, nar kabukları gibi bitkilerden de boyalar elde edilmektedir. Bu boyalarla boyanmış ipliklerden dokunan halıların yüzlerce yıldır rengini koruduğuna şahit olduk. Aslında bu boyalar yüzyıllar sonra halılara daha güzel bir görünüm ve parlaklık kazandırmıştır. Ancak bu bitkiler ne büyür ne de boyar. Zamanla halı işi, daha kısa sürede daha fazla ipliğin boyanmasıyla karlı bir iş haline geldi. Bu çalışmada kimyasal boyalar kullanılmıştır. Kimyasal boyaların kullanılmasıyla bitki boyama sonsuza dek tarihe gömüldü. Geçmişte halı dokumacılığında Alizarin boyaları kullanılıyordu. Bu boyalar nispeten dayanıklı boyalardır.

Ancak bunun yerini anilin boyalar almıştır. Bu boyalar nedeniyle halı dokuma sanatı da çöktü. Bazı ülkeler halı dokumada anilin boyalarının kullanımını yasaklamaktadır. İran, bu düzenlemeyi uygulayan ülkeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kalite kontrol sırasında halı üzerinde bu tür boyaların kullanıldığı tespit edilirse halının satışı yasaktır ve uygunluk belgesi verilmez.

Antika halıların en dikkat çekici özelliği düğümlerin bitkisel boyalarla boyanmasıdır. Araştırmalarımız sırasında bitkilerden elde edilen boyaların Anadolu’da bir sır gibi gizlendiğini keşfettiler. Babadan oğula geçen bu deneyim artık neredeyse sıfıra indirildi. Bu boya, çeşitli bitkilerin belirli bileşenlerinden yapılır, bu boyalar Türkmenistan, Yörük ve köylülerin zihninde sır gibi yaşar. Bu tür bitkileri barındırmak ve hardal elde etmek için gerekli teşvikleri alırsak, halı sanayimiz ekonomi için daha büyük katma değer yaratacaktır.

Bünyan halıları nasıl temizlenir?

Bünyan halısını elde yıkama ve makine yıkama olarak ikiye ayırabiliriz. Elde yıkanan halı, halının değerine ve yaşına bağlıdır. Eski ve değerli bir halı ise el yıkama işlemi yapılmalıdır. Düz bir yüzey üzerinde yumuşak bir fırça ile yıkamak için uygun bir halı şampuanı kullanın. Makine yıkama ise makinede çamaşır makinesi halıları ve sıradan bünyan halılarıdır. Bu iki aşama için halı yıkama ustası bir karar vermeli ve en uygun yıkama yöntemini benimsemelidir.


MAKİNE HALISI YIKAMA

Bir çok makine halısı otomatik halı temizleyicilerde temizlenebilir. Bazı yün halıların ve antika halıların makinede yıkanmasını önermiyoruz. Halıya uygun halı şampuanları ve halıya uygun fırçalar kullanırken yıkarken dikkat edilmesi gereken hususlar. Ayrıca uzman ekip, yıkama sürecindeki deneyimlerine anında minimum müdahalede bulunacaktır.

Makineli halıların yıkanması kolay olmadığı için makineli halıların çok zor olmadığı fiyattan anlaşılmaktadır, ancak otomatik makine ve uygun aletlere sahip olmayan firmalar çok ağır şartlarda halı yıkamaktır.Amaç halıları temizlemek değil para kazanmaktır. Yıkadıkları halı çok temiz görünüyor ve temizlik çok uzun sürmüyor. Kısa bir süre sonra halı akarları arasındaki kirler yüzeye püskürtülür, halıyı tekrar yıkamanız gerekir, bu tür durumlardan kaçınmak için profesyonel bir firma seçmenizi tavsiye ederiz. Tanış halısının temizleme işlemi sırasında makinenizin halısını havuz sistemini kullanmadan otomatik çamaşır makinesinde adım adım temizleyip, hijyenik bir ortamda kurutarak kurutma odasında tozdan uzak tutacağız.