X
X

Zeytinburnu Halı Yıkama

Herkese merhaba Zeytinburnu halı temizleme personeli, bugün profesyonel ekibimizin hazırladığı halı temizleme becerileri hakkında konuşmak için elimizden geleni yapacağız. Çamaşır yıkama şansım yok demeyin, bu imkanları sizin için yaratacağız. Ekibimizin hazırladığı güzel soru ve cevaplar ile artık evinizde halıyı iyice temizleyebilirsiniz. Ufaktan başlamanız gerekiyorsa, halıyı yıkamadan önce evde halının üzerindeki saçları çekmek ve temizlemek için otomatik vakum makinemizi kullanmanız gerekmektedir çünkü hanımlar saç ile yapılan operasyon gereksiz olacaktır.

Halıyı her gün en iyi şekilde temizlemek ve kokusunu uzun süre korumak istiyorsanız dediklerimizi takip etmelisiniz. İlk aşamadan başlarsak önce halıyı düz, temiz bir zemine yerleştirebiliriz. Daha sonra halıyı süpürge ile temizledikten sonra kendine özgü bir koku üretmesi için bol miktarda ilave edilmesi gereken gül suyu veya kolonyayı halının üzerine döküyoruz ve 15 dakika gölgede bırakılması gerekiyor. Daha sonra bir kase ılık suyla halının üzerine su döktük ve ardından köpüklü yumuşatıcı ve yumuşak süngerle halıyı ovmaya başladık.

Bu yöntemler (yani gül suyu) sadece halının rengini korumakla kalmaz, aynı zamanda harika bir koku etkisine de sahiptir, bu yüzden uyguluyoruz. Ovma süresi su ve fırçalama ile oluşur.Birkaç saat ovalamayın, sonra suya dökün ve temizlemek için ovma suyu + su + ovma suyu kullanın. Yıkama işleminden sonra (yani durulamadan sonra) halıyı bükmüyorum, kurutma makinesi yoksa, suyu boşaltmak için paspas kullanmalıyım. Bu şekilde kullandıktan sonra yapmanız gereken tek şey güneşte kurutmamaktır, güneşe koyarsanız halı çok sertleşebilir. Bayanlar, evde UFO tarzı elektrikli kurutma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Zeytinburnu halısının yıkama yöntemi olarak, hangi kurutma yöntemini kullanacağınızı sorarsanız. Bunu yabancı çalışan sistemlere sahip makinelerde sıkma ve çekme yöntemleriyle yapıyoruz. Kuru halıyı nereye koyuyorsunuz? Ekibimiz genellikle kuru halılarımızı korunan alana yerleştirmek için soğuk jelatin kullanır. Bu sayede dışarıdan gelen bakteri ve kokuların önüne geçebilir. Bu jelatinleri nerede bulabiliriz? Jelatin fabrikamızdan özel bir firma tarafından sevk edilir, çünkü içerisindeki antibakteriyel organizmalar halınızı koruyabilir, bu nedenle dışarıda jelatini bulamazsınız, ancak firmamız size bir hediye verebilir.

Evde halı yıkadığımızda su faturası çok fazla, nasıl çözebiliriz? Evde metrekare bir halıyı yıkadığınızda ortalama 80 litre su kullanıyorsunuz, bu yüzden genellikle bayanlar hortumdaki suyu açmak için çeşmeleri kullanıyor ama su boşuna. Bu yıkama için bir kova kullanılabilir ancak kova boşaltıldığı için su ile doldurulabilir. Bu nedenle birkaç dakika içinde çeşmeden su akmayacak, doğru mu? Tabii bir fabrika ekibi olarak bir metrekare halıya ne kadar su harcarsınız?

Profesyonel ekibim makineyi püskürtme sistemine koyarak bir metrekare halı arıyor ve yıkama için yaklaşık 15 litre su harcıyor Hanımlar, farkı düşünün lütfen. Kadınlarınız bu israftan ve birikimlerden yararlanmak istiyorsa, neden bizi profesyonellere emanet etmiyorsunuz, neden evde saatlerinizi yorarak ve tüketerek geçiriyorsunuz? Zeytinburnu halı temizleme ekibiniz tarafından bize sağlanan halılar her zaman güvenlidir, sizlere güler yüz vermedikçe teslim etmeyeceğiz, halılarınızı yeni ürünler gibi yapmak için elimizden geleni yapacağız. Profesyonel ekibimiz sadece sizleri bekleyen diğer ürünler gibi küçük halılar üzerinde onlarca inceleme yaptı. Kanepeler, yorganlar ve battaniyeler, ardından nevresim, halı ve perdeler.